Revoluční zónové větrání VarioBreeze

Revoluční zónové větrání VarioBreeze
Větrejte tak, jak je opravdu potřeba. Inteligentní systém zónového větrání VarioBreeze se o to postará – umí řídit klima v každé místnosti samostatně.

Proč vlastně zónové větrání?

Při standardním řešení vzduchotechniky s rekuperací je každá místnost větrána stejně. Je to jednoduché, ale má to podstatné nevýhody. Zbytečně se tak přetěžuje systém vzduchotechniky, spotřebuje více energie a snižuje vlhkost vzduchu.

Potřeba výměny vzduchu se přitom velmi liší, zejména v závislosti na pobytu osob v jednotlivých prostorách. Zónové větrání samo o sobě není zcela nová věc, ale doposud bylo řešeno velmi nedokonale, typicky pomocí dvou zón – denní a noční.

Jablotron proto přichází s opravdu revoluční inovací pro řízené klima v budovách. VarioBreeze zajistí větrání přesně podle potřeby jednotlivých místností díky inteligentní „neuronové síti“.

Výhody systému VarioBreeze

Zónově větrání VarioBreeze přináší celou řadu podstatných výhod a vylepšení, které se dříve, či později stanou standardem řešení vzduchotechniky:

  • snížení reálné spotřeby větrací jednotky o více než 50%
  • zvýšení účinnosti zpětného zisku tepla na maximum
  • absolutní minimalizace hluku
  • výrazné zlepšení relativní vlhkosti vzduchu v domě
  • výrazně menší opotřebení filtrů

 

Máte zájem o službu Rekuperace?

Více informací

Jak VarioBreeze funguje?

Systém VarioBreeze zařídí plnohodnotné zónové větrání, neboli “room by room” řízené větrání. Pomocí čidel v interiérech umí identifikovat tlakovou ztrátu každé trasy ve všech zónách. A právě to je zásadní inovace celého systému. Poté VarioBreeze zcela automaticky řídí nastavení regulačních klapek a přivádí správné množství vzduchu do každé místnosti, či zóny.

Systém nejen že reaguje na aktuální stav v místnosti, ale díky pokročilým algoritmům předvídá situaci. Tímto inteligentním přerozdělením je zajištěna perfektní kvalita vnitřního prostředí.

Zónové větrání lze instalovat i dodatečně pro systémy rekuperací Jablotron Futura.

Zpět na všechny články

Mohlo by vás také zajímat

Chlazení bez klimatizace díky CoolBreeze

Jak zajistit komfort v moderním domě během letních veder? Dnes už existuje mnohem efektivnější řešení, než klimatizace!

Horká sprcha ze vzduchu díky modernímu bojleru

Ohřev teplé vody pro domácnost často znamená vyšší náklady, než vytápění. Bojler s tepelným čerpadlem je moderním řešením, které pomáhá výrazně ušetřit a využívá obnovitelné zdroje.