Horká sprcha ze vzduchu díky modernímu bojleru

Horká sprcha ze vzduchu díky modernímu bojleru
Ohřev teplé vody pro domácnost často znamená vyšší náklady, než vytápění. Bojler s tepelným čerpadlem je moderním řešením, které pomáhá výrazně ušetřit a využívá obnovitelné zdroje.

Horká koupel s úsporou

Rádi si dopřáváte dlouhou horkou sprchu, nebo koupele ve vaně? V moderních nízkoenergetických domech představuje ohřev teplé vody pro domácnost mnohonásobně větší náklady, než vytápění. Vyplatí se tedy dobře zvážit způsob jejího ohřevu a možnost výrazné úspory. Takovou možností je právě moderní bojler Jablotron Ambienta W.

Tepelné čerpadlo v bojleru

Tepelné čerpadlo může u někoho vyvolat představu náročné a komplikované technologie. V porovnání s velkými tepelnými čerpadly je ale bojler Jablotron Ambienta W plně nezávislé a konstrukčně jednoduché zařízení. Navíc i díky malému obsahu chladiva v tepelném čerpadlu zaručuje minimální nároky na údržbu a servis.

Jak to funguje

Bojler Ambienta W využívá teplo z prostředí k ohřevu vody díky integrovanému tepelnému čerpadlu. Proto spotřebuje až čtyřikrát méně energie než elektrický ohřívač.  Vzduch, který je nasáván do tepelného čerpadla v bojleru může být odebírán z místnosti ve kterém zařízení stojí, nebo z vnějšku budovy. Ochlazený studený vzduch je vyfukován potrubím do sousední místnosti, nebo mimo budovu.

Tepelné čerpadlo je zcela bezúdržbové. V létě funguje velmi efektivně, takže náklady na přípravu teplé užitkové vody jsou nižší než u plynových a elektrických kotlů.

Při nižších teplotách ( -5 ° C) se pak tepelné čerpadlo automaticky přepíná na integrovaný elektrický ohřívač.

Tip: Vedlejší efekt ohřevu vody tepelným čerpadlem v bojleru je také chlazení a odvlhčování vzduchu. Můžete jej použít ke zlepšení vnitřního klimatu domácnosti.

Máte zájem o službu Topení?

Více informací

Vyplatí se!

Ohřívač vody s tepelným čerpadlem není levné zařízení, ale jeho provozní náklady jsou nižší než u jiných technologií pro ohřev vody. Pokud zvolíte bojler Ambineta W namísto elektrického ohřívače, budete za elektřinu platit výrazně méně.

Užívejte si horké koupele bez pocitu plýtvání a využívejte přitom obnovitelné zdroje energie!

Upozornění: Způsob ohřevu vody, vytápění a kontrolu klimatu v moderní domácnosti je samozřejmě potřeba pečlivě a odborně posoudit, navrhnou a plánovat.

Zabýváme se veškerými zmíněnými technologiemi a poskytujeme komplexní služby od vstupních konzultací, přes návrh až po realizaci. Neváhejte nás proto kontaktovat.

Zpět na všechny články

Mohlo by vás také zajímat

Chlazení bez klimatizace díky CoolBreeze

Jak zajistit komfort v moderním domě během letních veder? Dnes už existuje mnohem efektivnější řešení, než klimatizace!

Revoluční zónové větrání VarioBreeze

Větrejte tak, jak je opravdu potřeba. Inteligentní systém zónového větrání VarioBreeze se o to postará – umí řídit klima v každé místnosti samostatně.